זוגיות בתפישת העולם שלי היא לפני הכל עבודה יום יומית.

זוגיות היא הפלטפורמה הטובה ביותר לבחינת החולשות והחוזקות של שני בני הזוג. השיקוף הזה נעשה באמצעות אפקט ״המראה״ שבו למעשה כל צד משקף לצד השני, בצורה הכי אינטימית והכי חושפנית, את מי שהוא.
יש לכך אלמנטים מאוד מפחידים ולכן הרבה אנשים מפחדים מזוגיות. הם בוחרים בכל מיני שיטות ודרכים להיות בתוך קשר אבל להסתיר את החולשות שלהם.
מצד שני, יש לאפקט המראה, אלמנטים מאוד מעצימים. למשל, בזכות השיקוף שהוא מייצר, אדם יכול להצליח להתפתח ולגדול עם עצמו . בתוך קשר אוהב ובוגר, אדם יכול לראות את החולשות שלו מבלי להיבהל ולהצליח לעשות שינויים מהותיים בהתנהלות חייו שיביאו אותו למקום טוב יותר.

אני מדברת על זוגיות אבל בעצם מתארת כאן את הצמיחה האישית של כל אחד מבני הקשר. כך בדיוק אני מתייחסת לזוגיות. זהו שלם שמרכיבים אותו שני חלקים. כל זמן שכל אחד מהחלקים הללו נמצא בהתפתחות אישית, אז השלם הזה יכול לגדול ולהיות חזק ויציב. הצמיחה של כל אחד לא חייבת להיות תמיד במקביל, לפעמים צד אחד יוכל יותר לעבוד על ההתפתחות שלו וצד אחד פחות, וזה אפילו טבעי ונכון, אבל לאורך זמן על שני הצדדים להיות בתהליך של גדילה והשתנות אחרת הקשר הזוגי ילך ויגווע.

זה טבעי  שאנחנו מפחדים מזוגיות, אנחנו מפחדים מיחסי הכוח בזוגיות ואנחנו מפחדים שה'אחר' ישתלט עלינו ולא יאפשר לנו להיות מי שאנחנו רוצים להיות. אבל זה לא חייב להיות כך. למעשה, זוגיות אמורה לאפשר להיות מי שאנחנו רוצים להיות ואפילו להיות הטוב ביותר שלנו.

המבט האוהב, הדחיפה הנכונה, החיבוק ואפילו הביקורת הבונה של בן/ בת הזוג שלנו יכולים להביא אותנו להיות האני הטוב ביותר שלנו, אם אנחנו מוכנים להסתכל אל עצמנו פנימה ולא להאשים את הצד השני בבעיות שלנו. אבל לרוב, לצערי, אנחנו מעדיפים להיות עסוקים בצד השני, בבעיות של הצד השני ולא בעצמנו.

אנחנו מתקשים לשנות את עצמנו, את מה שאנחנו צריכים לעבוד עליו כדי להיות יותר שלמים עם עצמנו ובמקום זאת לוקחים את כל האנרגיה שלנו ומנסים לשנות את הצד השני. כך משברים מתחילים.


מאמרים על זוגיות